Valentýn: kašlete na růže a sáhněte po jarních květinách

07.1.2019

Stejně jako u potravin i u květin hraje roli sezónnost. A co si budeme povídat, sezónní produkty jsou prostě vždycky lepší.

 

Co ale na Valentýna své milé vybrat, když ne růže? Diana z květinářství Papavera má pro vás čtyři tipy.

  

PRYSKYŘNÍK

Pryskyřníky patří mezi průkopníky jara. V době, kdy se většina ostatních květin teprve chystá na svůj velký příchod nad povrch zemský, oni už dávno zjišťují, co se ve světě událo nového. Protože jsou to rostliny zvyklé na chladné podmínky, dobře jim bude, když jim i doma dopřejete chládek. Při dobré péči vydrží krásné ve váze i týden.

 

TULIPÁN

Tulipány můžou být právem trochu nafoukaní, patří totiž mezi vůbec nejoblíbenější jarní květiny. Velmocí na jejich pěstování je dnes Holandsko, kde jich najdete až tisíce metrů čtverečních na jednom místě, do Evropy se však dostaly kdysi dávno z Turecka, kam ještě předtím doputovaly z Číny. Ve váze jim to ale tuze sluší i v Čechách!

 

JÍCNOVKA (EUSTOMA)

S Jícnovkou rozhodně nešlápnete vedle – naopak. Tomu, že se tato vysoká elegantní květina připomínající svými květy růži skvěle hodí na oslavování zamilovanosti svědčí i fakt, že se často objevuje ve svatebních výzdobách. Láska ji prostě sluší!

 

SASANKA

Tuhle drobnou květinku můžete na jaře houfně potkat v listnatých lesích, parcích nebo podél potoků. Prostě obecně tam, kde je k mání silná vrstva výživného humusu a kde je dostatek vody. Sasanek existuje po světě na sto padesát druhů a rostou kromě Antarktidy víceméně na všech kontinentech. I díky tomu nabízí velké množství barevných variací – od bílé, přes žlutou, růžovou, až po jasně modrou. Nehrozí tedy, že byste se netrefili do barevného vkusu.

 

Pozitivní skok do nového roku za doprovodu Janka Rubeše

stáhnout
×

PRO STAŽENÍ AKTUÁLNÍHO POČTENÍČKA
ZADEJTE PROSÍM SVŮJ E-MAIL.