Filip Jankovič: tanečník s barevnou myslí

16.10.2018

Patří k nejlepším českým tanečníkům a součástí našeho Tanečního SECTORu je už od samého začátku. Jako lektora MTV Dance už ho možná znáte. Nově vás však naučí, jak to rozjet na podpatcích.

 

Co tě přivedlo k tancování?

Přivedl jsem se sám. Moji rodiče tvořili taneční pár ještě před tím, než jsem se narodil, takže jsem tancoval už v bříšku. I když máma ze mě chtěla mít hokejistu, geny se nezapřely, a já si u rodičů vydobyl, aby mě přihlásili do taneční skupiny. Nejdřív to byl folklorní soubor a pak od třinácti let Street Dance a moderní tance.

 

Úplně prvotně ses ale proslavil zpěvem, je to tak? Věnuješ se mu ještě, nebo už jsi od něj úplně upustil?

Studoval jsem muzikál, zpěv byl jeho hlavní složkou. Takže jsem se mu aktivně věnoval několik let. Teď už si zpívám jenom sám pro sebe.

 

V SECTORU vyučuješ tanec už od jeho otevření. Na jaké lekce si k tobě můžou lidi zajít? A komu tyto lekce doporučuješ?

Moje lekce má název MTV DANCE, což bych volně přeložil jako LA STYLE. Směs komerce, jazzu a streetu. A teď nově mi přibude i lekce SEXY HEELS DANCE, kde budu učit tančit na podpatcích.

 

Jelikož je v SECTORU taneční standard klientů na velice kvalitní úrovni, přizpůsobuji se tomu i jako lektor a lekce jsou víc pokročilé. Samozřejmě se je ale snažím vést tak, aby si je užili i ti, kdo přišli poprvé.

 

Jak bys popsal svoje lekce třemi slovy?

Fun, energické a nabíjející.

 

Co je tvůj největší taneční úspěch/zážitek?

Poštěstilo se mi toho v kariéře už strašně mnoho, ale nikdy nezapomenu na moment, když mi po dvou letech v Londýně zavolal můj agent, jestli bych mel zájem tančit v televizním pořadu s Kylie Minogue. To by zlom. A taky, když jsem v osmnácti letech obsadil 2. místo na Evropském poháru v kategorii Disco Dance sólo muži.

 

Na taneční scéně jsi v povědomí i díky tomu, jak bravurně se dokážeš hýbat na vysokých podpatcích. A jak už jsi říkal, nově budeš v SECTORU na vysokých podpatcích dokonce tanec vyučovat. Jak ses tohle naučil?

Učit jsem se to nemusel. Od prvního vyzkoušení to bylo přirozené a šlo to úplně samo. Jako by do mě vstoupila žena femme fatale. Pak jsem se jen zdokonaloval a trénování pokračuje i nadále.

 

Obecně celkem umíš lidi šokovat. Už jsi zvyklý na různé reakce?

Každý máme svou laťku nastavenou někde jinde. To, co já považuji za normální, někdo považuje za šokující. Reakce beru s obrovským nadhledem.

 

Téma novin jsou „barvy“. Řekl bys o sobě, že máš „colorful mind“?

Moje aura je hodně barevná a s ní i moje energie.

 

Jak prožíváš podzim? Co tě na něm (ne)baví nejvíc?

Vlastně nic moc. Stýská se mi po létě, které je moje oblíbené. Ale těším se třeba na změnu šatníku.

 

Jaké jsou tvé plány do konce roku?

Přeju si stihnout nějaký výlet do Asie nebo Indonésie. Od ledna to vypadá, že budu hodně vytížený, tak bych si tam rád opět nabil baterky.

 

CTA: Na novou lekci SEXY HIGH HEELS můžete přijít ve středu od 18:00 do 19:00. Na MTV DANCE pak ve čtvrtek ve stejný čas. A pokud chcete vidět celý rozvrh, najdete ho na tanecnisector.cz

 

Podzim plný barev s nejbarevnější kuchařkou KAMU!

stáhnout
×

PRO STAŽENÍ AKTUÁLNÍHO POČTENÍČKA
ZADEJTE PROSÍM SVŮJ E-MAIL.