Dalibor “Delikvent” Hajdin – co má společného s Batmanem?

21.11.2018

Na barber a urban scéně by se těžko hledal někdo, kdo by ho neznal. Více než jako Dalibora Hajdina ho ale všichni znají pod přezdívkou Delikvent. Člověk, který v prestižním kadeřnickém salonu Toni&Guy dokonale ovládá nůžky a holicí strojek a kterého na ulici nepřehlídnete, nám zodpověděl pár otázek.

 

Delikvente, jsi průšvihář? Máš svou přezdívku oprávněně?

 

Jo. Třeba teď mám kvůli jednomu průšvihu odklad na papíry na motorku. Občas prostě děláš věci, co dělat nemáš, bavíš se s lidmi, se kterými by ses bavit neměl, a to všechno je trochu na hraně.

 

Měl jsi to takhle vždycky?

 

Od malička. Když si vzpomenu na všechny ty průšvihy a na všechno, co jsem řešil za pět minut dvanáct… To nechceš.

 

Narážíš někdy na to, že je tvoje přezdívka tak zajetá, že si lidi občas nevzpomenou, jak se doopravdy jmenuješ?

 

Většinou spíše ví, ale i já se prezentuju různě podle nálady. Delikvent je možná něco jako moje alter ego. Něco jako má Bruce Wayne a Batman. Občas jsem prostě víc Delikvent, občas víc Dalibor. Dalibor je ten vážnější a přísnější – hlavně na sebe. Ten, co řeší business a chodí na úřady, naslouchá lidem jiným způsobem a řeší věci jinak. Delikvent miluje život, dělá si, co chce a jak chce, i když občas přes hranu. Ani s jedním ale nemám problém a nedokážu říct, kdo z nich jsem víc.

 

Není to tak dávno, co jsi oslavil třetí kulatiny. Jak tenhle přechod vnímáš?

 

Těšil jsem se na to. Těším se i na to, až mi bude čtyřicet, padesát. Přijdou zase nové věci. Nestárnu, ale dozrávám. Stárnou lidi, kteří chtějí umřít. Ale určitě se dá říct, že mám jiné priority.

 

Kromě holícího strojku je ti dobře známý i ten tatérský, ačkoliv trochu jinak. Dokážeš ještě vůbec spočítat, kolik kérek máš?

 

Říkám lidem, že mám jen dvě velké tetovačky na zápěstí. Ale jinak je vlastně jednodušší říct, co potetovaného nemám. Jedny žebra, levou holeň, obličej, vrch hlavy, dlaně a chodidla.

 

A máš v plánu i tato místa zaplnit?

 

V plánu jsou ještě dlaně a chodidla.

 

Můžeš nám třeba jednu z těch pro tebe nejzásadnějších kérek přiblížit? Co pro tebe znamená?

 

Mám rád tu, kterou mám zezadu na rtu, vlaštovku. Vlaštovky vylétávají z hnízda anebo tam navždy zůstanou. Nejsou takové, že na něco čekají. A já to mám stejné s tím, že co si myslím, to buď řeknu naplno, nebo si to navždycky nechám pro sebe.

 

Neuvažoval jsi někdy, že se staneš taky tatérem?

 

Vlastně to byla věc, kterou jsem chtěl dělat po celou dobu, co jsem byl na střední. Párkrát jsem to i zkoušel a pár lidí jsem dokonce počmáral – tímto se jim všem omlouvám! Nedokázal jsem se ale pořád naplno rozhodnout, jestli chci zůstat u vlasů nebo tetovat, tak jsem si hodil mincí a vyhrály vlasy.

 

Ale jsi spokojený s tím, jak to dopadlo, viď?

 

Miluju svou práci! A upřímně už si ani neumím představit, že bych strávil se zákazníkem víc než tři hodiny a způsoboval mu bolest.

 

A máš kromě kérek ještě nějakou další vášeň?

 

Mašiny, ať už jsou to motorky nebo auta. V poslední době mě taky znovu začalo bavit hrát si s hodinkami, úplně původně jsem totiž chtěl být hodinářem. Pak sport, crossfit. A co ví málo kdo, miluju latinsko-americké tance, ale i čardáš nebo třeba balkanbeat.

 

Užijte si adventní čas (nejen) s Tomášem a Tamarou

stáhnout
×

PRO STAŽENÍ AKTUÁLNÍHO POČTENÍČKA
ZADEJTE PROSÍM SVŮJ E-MAIL.